Očekivali smo spektakl, gledali debakl: Hrvatska nedorasla Argentini!

Prva polufinalna utakmica na ovogodišnjem Svjetskom prvenstvu koje se igra u Kataru između Argentine i Hrvatske završeno je pobjedom Argentinaca i to ubjedljivom, od 3:0.

Argentina je u uvodu utakmice bila favorit na ovom susretu, ali svi su imali određenu dozu opreza jer je Hrvatska u četvrtfinalu eliminisala Brazil.

Od samog starta utakmice Argentina je izgledala dosta bolje na terenu, ali niti jednu od svojih prilika nije uspjela realizovati.Sve do 34. minute.

Tada je dosuđen jedanaesterac nakon što je Livaković oborio Alvareza, a odgovornost je preuzeo Messi.Naravno, iako nije bio baš najsigurniji na ovom Svjetskom prvenstvu, Messi je postigao gol i doveo u vodstvo Argentinu.

Samo pet minuta kasnije Hrvati su ponovo kapitulirali. Maestralna kontra od strane Argentinaca rezultirala je drugim golom u mreži Livakovića.

Alvarez je uzeo loptu na svojoj polovici, te je pretrčao sve igrače Hrvatske koji su se našli ispred njega imajstorski matirao Livakovića.

U drugom poluvremenu se očekivalo da će Hrvatska napasti i pokušati doći do rezultatske neizvjesnosti, ali to se nije desilo.

Najljepši trenutak na utakmici desio se u 69. minuti, kada je Messi “izvozao” Gvardiola kao da su na terminu.

Prelijepo se poigrao Messi sa štoperom Hrvatske, te je asistirao Alvarezu koji je zapečatio sudbinu Hrvatske na ovoj utakmici

Do kraja utakmice Hrvatska nije uspjela napraviti ozbiljniju šansu, dok Argentina i nije previše pokušavala postići gol.

Tako je Argentina prvi finalist Svjetskog prvenstva, te će protivnika dobiti sutra kada igraju Francuska i Maroko