Elvedina Muzaferija osvojila četvrto mjesto u Crans Montani, stotinke je dijelile od podija

Najbolja bosanskohercegovačka skijašica Elvedina Muzaferija je ostvarila najbolji rezultat našeg skijanja u historiji Svjetskog kupa!Nakon jučerašnjeg osvajanja 18. mjesta u švicarskoj Crans Montani, danas je na istom skijalištu u drugom spustu osvojila četvrto mjesto.

Muzaferija je danas prvi put u karijeri utrku počela među 30 najboljih skijašica i sa startnim brojem 28 je ostvarila vrijeme 1:28.06 i zauzela fenomenalno četvrto mjesto!Najbolje danas su bile Italijanke.

Marta Bassino je trijumfovala s vremenom 1:26.84, a iza nje je završila Federica Brignone sa 54 stotinke zaostatka.Treće mjesto je pripalo Lari Gut-Behrami sa 1.11 sekundi zaostatka, što znači da je Muzaferiji podij izmakao za samo 11 stotinki.

Poredak prve četiri s današnjeg spustaPoredak prve četiri s današnjeg spustaMuzaferija će nakon današnjeg uspjeha biti među 25 najboljih spustašica svijeta, što znači da će nastupiti i na završnom takmičenju u Saalbachu.

Tačnije, sa novih 50 bodova sada je 23. spustašica svijeta sa 69 bodova, tačno 300 manje od liderke Gut-Behrami.