Tuka osvojio treće mjesto u Lievinu, prezadovoljan iako još nije ispunio normu za Evropsko prvenstvo

Najbolji bosanskohercegovački atletičar Amel Tuka je osvojio treće mjesto na mitingu u francuskom Lievinu.Tuka je prezadovoljan iako s vremenom 1:47.86 još uvijek nije ispunio normu za Evropsko dvoransko prvenstvo u Istanbulu (2. do 5. mart) koja iznosi 1:46.75.Zanimljivo, ni atletičari koji su osvojili prva dva mjesta nisu ispunili normu – pobjednik Benjamin Robert je ostvario vrijeme 1:46.78, a drugoplasirani Elliot Crestan 1:47.23.

Odlično treće mjesto na jednom od najjačih dvoranskih mitinga! Poslije pobjede u nedjelju u Dortmundu još jedna odlična trka i plasman u francuskom Lievinu! Mogu reći da sam zaista zadovoljan sa plasmanom jer su tu trenutno najbolji atletičari sa rezultatom u dvorani, ali i također činjenica da sam u nedjelju imao jako dobru trku u Dortmundu koja je ipak ostavila malo umora u nogama što sam i osjetio večeras… ali pored toga sam izvukao maksimum i završio kao trećeplasirani. Uskoro detalji o narednoj trci”, poručio je Tuka.Podsjetimo, prije nekoliko dana Tuka je trijumfovao u Dortmundu, a kroz cilj je tada prošao s vremenom 1.47.02.