Treće poluvrijeme meča u Tešnju: Posla bilo za i policiju, ‘rat’ nastavljen na društvenim mrežama

Treće poluvrijeme meča u Tešnju: Posla bilo za i policiju, 'rat' nastavljen na društvenim mrežama

Zaimović psovao sudiji, NK TOŠK očekuje žestoka kazna

Mnogo posla biće za organe NS FBiH nakon jučerašnjeg meča 26. kola Prve lige FBiH između NK TOŠK i BFK Simm Bau.

Završilo je 1:1, iako su domaći prvi poveli. Gosti ipak boljom igrom u drugom dijelu dolaze do boda, te ostaju neporaženi i nastavljaju pozitivnu seriju.

Pred više od 500 navijača na Lukama je vladala ‘vruća’ atmosfera. Svaka sudijska odluka ispraćena je uz psovke, te brojne kritike, a domaći su imali velike zamjere na suđenje Emira Spahalića iz Mostara.

Spahalić je pokazao i na 11 metara za goste, no Kalesić je pogodio prečku, da bi nešto kasnije gosti iz Kosove ipak stigli do pogotka.

Pred sami kraj sa tribina je nepoznatim predmetom pogođen pomoćni sudija, pa je meč prekinut. Nakon konsultacija je nastavljen, a gosti su uz pojačanu policijsku pratnju napustili Tešanj.

I službena lica su se našla na meti nezadovoljnih domaćina. Šef struke NK TOŠK Dženan Zaimović je čak i isključen, a s obzirom na izvještaj službenih lica, Zaimovića očekuje novčana kazna i suspenzija od više utakmica.

“Isključenja: NK TOŠK: Zaimović Dženan (85 – Neprimjereno ponašanje; Nedozvoljen ulazak u teren i psovanje glavnom sucu)“, stoji u službenom izvještaju službenih lica.

Sve će sada zavisiti od izvještaja službenih lica, odnosno delegata Seadina Badića iz Cazina, te komisija Saveza koje će morati detaljno pregledati sva dešavanja.

Saznajemo da će organi NS FBiH brzo reagovati, a NK TOŠK očekuje žestoka novčana kazna te suspenzija stadiona.

Da li će naredne domaće utakmice TOŠK igrati na Lukama pred praznim tribinama ili će Luke biti suspendovane, znat će se vrlo brzo.

Nakon meča nastao je i pravi ‘rat’ na društvenim mrežama.

Iz NK TOŠK su kazali da je klub iz Kosove najveća sramota bh. nogometa, iako je npr. prvi čovjek BFK Simm Bau Mirza Mujkanović svojevremeno bio sponzor ovog kluba, što su u Tešnju ponosno isticali na svom stadionu.

Sada su sudiju Spahalića, odnosno njegove odluke ismijavali na zvaničnoj stranici, što će donijeti novu kaznu, s obzirom da je komentarisanje sudijskih odluka putem zvanične stranice kluba zabranjeno.

Navode i da je jedan dječak koji donosi lopte povrijeđen zbog udarca koji je dobio od golmana kluba iz Kosove.

Iz BFK Simm Bau tvrde da je bilo i rasističkih uvreda sa tribina, te da su zbog toga razočarani.

Bilo kako bilo, u Savezu moraju što prije reagovati. Suđenje Spahalića i ostatka ekipe naći će se pod lupom, ali i ponašanje navijača te sve što se dešavalo tokom i poslije meča.

Derbi dva komšijska kluba donio je na kraju veliku netrpeljivost te rivalstvo koje je moglo donijeti i puno teže incidente.

Treba istaći da je ovo kola donijelo mnogo posla za komisiju za Suce i suđenje. U HNK Tomislav razočarani su suđenjem Harisa Poprženovića iz Travnika, protestovali su i gosti iz Konjica na istoimenom meču, kao i u Goraždu gdje je bilo propusta na meču Goražde – GOŠK (1:1).

U Bihaću je Jedinstvo nadigralo Orašje sa čak 3:0, a gosti su sa podsmijehom govorili o suđenju Suada Nurića iz Gračanice, arbitra o kojem se mnogo priča u posljednjih nekoliko kola. Gotovo uvijek negativno, pa je sada očekivati mnogo veće kazne, kako bi se propusti sudija pokušali svesti na minimum, bar pred sami kraj sezone.