Remek-djelo Messija za PSG-ovu desetu titulu, postigao je najljepši gol u novom klubu

Argentinski napadač Lionel Messi postigao je vjerovatno i najefektniji pogodak u dresu PSG-a i to u meču protiv Lensa gdje je Parižanima jedan osvojen bod bio dovoljan da osiguraju desetu titulu prvaka Francuske.

Messi je gol postigao u 68. minuti i to nakon asistencije Neymara, a nakon što je primio loptu, on je s distance lijevom nogom sjajno pogodio dalji golmanov ugao i tako doveo svoj tim u vodstvo. Ipak, PSG na kraju nije pobijedio u ovom meču jer je Jean u 88. minuti pogodio za 1:1, no i bez toga su postali prvaci Francuske.

Ovo je za Messija bio tek treći ligaški gol u Francuskoj, a pored toga upisao je 13 asistencija. U Ligi prvaka je odigrao sedam mečeva i postigao pet pogodaka, a ukupno je u ovoj sezoni postigao osam pogodaka za PSG.

PSG trenutno ima 16 bodova više od drugoplasiranog Marseillea, što znači da ni matematički veliki rivali Parižana ne mogu do prvog mjesta i da je pitanje prvaka već sada riješeno.

Ovom titulom PSG se izjednačio sa Saint-Etienneom i Marseillom koji također u svojoj trofejnoj sobi imaju po 10 pehara prvaka Francuske.