OPASAN I ZAHTJEVAN SPORT: Australijanka i Rumun pobjednici Red Bull Cliff Divinga u Mostaru

Riječ o vrlo opasnom i zahtjevnom sportu, skakači u zraku provedu nešto manje od tri sekunde a pritom dosegnu brzinu od 85km/h.

Sedmu sezonu zaredom u Mostaru je pred više od deset hiljada gledalaca održano Red Bull Cliff Diving svjetsko prvenstvo. Najbolji svjetski skakači i skakačice demonstrirali su svoje umijeće skačući sa platforme postavljene na Starom mostu.

Prvo mjesto u ženskoj konkurenciji osvojila je Rhiannan Iffland iz Australije kojoj je ovo 26 pobjeda u ovom takmičenju i treća pobjeda u Mostaru, prenosi N1.

Drugo mjesto osvojila je Kanadjanka Molly Carson, a treće takodjer je pripalo skakačici iz Kanade Jessica Macaulay.

U muškoj konkurenciji prvo mjesto osvojio je Rumun Constantin Popovici, drugo Catalin Preda iz Rumunije i treće glavni favorit Francuz Gary Hunt.

Muškarci su skakali sa platforme visoke 27 metara a žene s visine od 21 metra.

Svjetski spektakl prema procjenama organizatora pratilo je izmedju 10 i 12 hiljada ljudi, a u protekla tri dana za vrijeme kvalifikacije na platou ispod Starog mosta prodefilovalo je kako navode oko 20 hiljada ljudi iz BiH, regije i svijeta.