Nemile scene na utakmici Prve lige FBiH, iz TOŠK-a poručili: Simm Bau je najveća sramota bh. fudbala

Tešanjski TOŠK je danas na svom terenu remizirao sa ekipom Simm Bau u susretu 25. kola Prve lige FBiH i tako skoro ugasio nadu da se nađe u premijer ligi naredne sezone.

Domaćin je poveo pogotkom Dubačkića u 39. minuti, da bi u 56. minuti gosti imali priliku izjednačiti, ali Kalesić je udarcem s bijele tačke pogodio prečku.

Ipak, samo nekoliko minuta kasnije Nascimento Soares je izjednačio, štvo je dovelo de velike nervoze u ekipi TOŠK-a, ali i na tribinama.

Pred kraj meča crveni karton je dobio trener Tešnjaka Dženan Zaimović, a policija je morala intervenisati zbog burne reakcije publike. Predmetom je pogođen i sudija, ali meč je ipak priveden kraju, rezultat je ostao 1:1.

Nakon susreta, na Facebook stranici TOŠK-a je pisalo:

“Kraj u Tešnju! TOŠK – BFK Simm Bau 1:1. Ovo je velika pobjeda naše ekipe, a dokaz da je klub iz Kosove najveća sramota bh. fudbala. Vama na dušu. Mogu nas pobijediti samo ako im pustimo”.

U još jednom današnjem susretu, Mladost je savladala Bratstvo sa 2:1 golovima Hodžurde i Jusića.

izvor : scsport.ba