Mogao je biti heroj: Veliki promašaj Kolašinca u finišu utakmice, Marsej ostao bez evropskog proljeća

Marseju je bila potrebna pobjeda za prolaz.

Fudbaleri Marseja ostali su bez evropskog proljeća, iako su u jednom trenutku bili lideri grupe D Lige prvaka. Tim našeg Seada Kolašinca je na svom terenu izgubio od Totenhema sa 2:1, te tako završio kao posljednji u grupi.

Marseju je bila potrebna pobjeda za prolaz dalje i dobro je krenulo za domaće. U završnici prvog dijela pogodio je Šensel Mbemba (Chancel) za erupciju oduševljenja na Velodromu. Tim rezultatom Marsej je imao prolaz dalje u svojim rukama, bez obzira na ishod meča u Lisabonu ispred Sportinga i Ajntrahta.

No, Klemen Lengle (Clement Lenglet) je u 54. minuti poravnao rezultat. Marsej je u nastavku krenuo na sve ili ništa. Odličnu šansu imao je bh. reprezentativac Sead Kolašinac, koji je u igru ušao u 73. minuti. Nakon kombinacije na desnoj strani, loptu je pred gol ubacio Luis Suarez, a Kolašinac je iz drugog plana šutirao, ali nije bio precizan.

Bila je to sjajna šansa za našeg fudbalera. Kasnije je Totenhem iskoristio jednu kontru i Pijer Emil Hojbjerg (Piere Emile) je u petoj minuti sudijske nadoknade donio pobjedu svom timu. Marsej je na kraju ostao bez evropskog proljeća, pošto je završio na 4. mjestu.

Lisabonu je viđena prava ludnica. Sporting je poveo, pa je nakon preokreta izgubio (1:2)  i ostao bez plasmana u narednu rundu Lige prvaka, no portugalski predstavnik će za razliku od Marseja za utjehu igrati Evropa ligu.