Hrvatska već vreba sezonce iz BiH! Plate primamljive, idu i do …

Tražimo konobare, kuvare, šankere, sobarice za rad u Poreču, na Krku, u Dubrovniku u periodu od početka aprila do kraja oktobra, samo je jedan od sve češćih oglasa koji pokazuju da su poslodavci u Hrvatskoj već uveliko u potrazi za radnicima iz BiH.

Sa portala za zapošljavanje “Mojposao.ba” kazali su za “Nezavisne novine” da, što se tiče oglasa za posao, sarađuju sa hrvatskim portalima, te da se oni od ove godine ne oglašavaju na njihovom portalu, nego su odlučili da se za sve sezonske poslove oglašavaju na jednoj platformi iz Hrvatske.
naše strane gledano, nismo mi ništa ni riješili da bismo mogli da zadržimo radnike, jer mi sigurno nikada nećemo uspjeti da dostignemo njihove plate”, kazao je Kurtinović. Prema njegovim riječima, konobari na Jadranskom primorju plaćeni su od 1.100 do 1.600 evra ukoliko poznaju vinsku kartu.

“Što se tiče plata kuvara, one sigurno prelaze i 2.200 evra”, kazao je Kurtinović.