Bravo: “Zmajevi” pružili sjajnu partiju i razbili Mađarsku na startu Eurobasketa sa 95:85

Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine
 pobjedom je otvorila Evropsko prvenstvo u košarci protiv selekcije Mađarske rezultatom 95:85.

Bravo: "Zmajevi" pružili sjajnu partiju i razbili Mađarsku na startu Eurobasketa sa 95:85

Nakon uvodnih minuta u kojima se smjenjivalo vodstvo, Mađari su preuzeli inicijativu. Na poluvrijeme se otišlo pri rezultatu 45:46, ali je naš tim odlično zaigrao u nastavku. “Zmajevi” su treću dionicu priveli u svoju korist sa 28:17 i posljednu četvrtinu dočekali sa plus deset. Na kraju zaslužena pobjeda naših košarkaša.

Najefikasniji u našem timu bili su Džanan Musa i Jusuf Nurkić sa po 19 poena, Džon Roberson je ubacio 18, dok je kapiten Miralem Halilović ubacio 16 poena. Po pet poena dodali su Edin Atić, Adin Vrabac i Amar Gegić, četiri Kenan Kamenjaš, tri Emir Sulejmanović i jedan Alekasndar Lazić.

Na drugoj strani istakli su se Silard Benke sa 20, Adam Hanga sa 16 i David Vojvoda sa 15 poena.